052-8762-432

אז מה זה בעצם טקסטיל?

טקסטיל הוא שם כולל למוצרים העשויים מסיבים, חוטים מחומרים טבעיים או מלאכותיים.

מסיבי הטקסטיל אפשר ליצור חוטים, בדים, חבלים וסלים.

מוצרי טקסטיל רכים ונעימים וגם נותנים לחלל תחושה ביתית, ומכניסים רובד של שייכות לחלל.שימוש נכון בטקסטיל יתן לנו תחושה של איזון וסיפוק מהחלל, חמימות ונגיעה אישית.

אז באיזה מוצרים נשתמש?

כריות, שטיחים, וילונות, מצעים, שמיכות מפנקות, כיסוי מיטה, בדי ריפוד, מגבות, מקרמה, אומנות קיר או תלויה מהתקרה.

טקסטיל בחדר השינה

כדי ליצור אווירה רגועה, חמה ורומנטית אפשר להשתמש עם מצעים מעורבים, נשתמש במצעים עם טקסטורות שונות וכך נוכל לתת עוד רובד ועומק לנינוחות של הטקסטיל. כיסויי מיטה נותנים מראה אלגנטי, כריות בצבעים, גדלים וטקסטורות ונות גם יתנו עניין לחלל. טיפ קטן: אם חדר השינה מאוד קטן , השתמשו בוילון דק ועדין, רצוי עם שקיפות גבוהה כדי לא ליצור עומס של טקסטיל.

טקסטיל באמבטיה

מכיוון שהאמבטיה הוא אזור רטוב בבית, אנחנו די מוגבלים עם מבחר הטקסטיל שנוכל להשתמש בו. השתמשו בוילון עם טקסטורה טבעית ככל שניתן (וילון סינטתי כמובן שמתאים לחדר רטוב). פזרו את המגבות שלכם בחדר המקלחת, כן כן, לא צריך לפחד ולא צריך להחביא את המגבות עמוק עמוק בארון. מגבות יכולות להיות גם על מדפים פתוחים ותלויות על מתלים מעוצבים. אפשר גם לשלב מגבות קטנות בסלסלה ושטיח רך ומפנק.

טקסטיל בסלון

דווקא בסלון יש לאנשים נטייה להתפרע מעבר למצופה עם טקסטיל, בגלל האפשרויות הבלתי מוגבלות ויש יגידו גם הנדרשות, יש נטייה להציף את חלל האירוח בטקסטיל. בתור אחת שאוהבת מאוד טקסטיל, אין לי שום דבר נגד זה, כשזה זה עשוי בטעם טוב. איזון הוא האלמנט הכי חשוב ביצירת ההרמוניה הכללית בבית. כריות, וילונות, שטיחים, ספה, אקססוריז מטקסטיל וכדומה, כל אלו יכולים ליצור מראה מעניין ומעוצב אך במידה.

שימו לב שאתם מקפידי על פלטת הצבעים והחומרים של הבית או החלל ושאתם לא מעמיסים יותר מידי מאותו החומר. מאוד חשוב להדגיש את עניין הקומפוזיציה בחלל- נסו לשמור על קומפוזיציה מאוזנת. לדוגמא: אם הספה שבחרתי היא מאוד גדולה ונפוחה, אשתמש בשטיח מסיבים דקים או לחילופין בוילון קליל עם טקסטורה ניטרלית.

טקסטיל במטבח

וילון סינתטי, מפת שולחן, ראנר, מגבות, שטיח בקרבת הכיור, שטיח מתחת לשולחן האוכל(לא לבעלי ילדים קטנים).

טקסטיל לחדר ילדים

בחדר הילדים הייתי ממליצה להשתמש בכמה שיותר טקסורות ודוגמאות של טקסטיל. ככל שיהיו בסביבה יותר טקסטורות כך המחשבה והיצירתיות אצל הילד תתפתח יותר. נשתמש בשטיח עם מגע נעים, כריות גדולות, פופים, וילון.