052-8762-432

7 טיפים לתכנון מטבח

1. תתכננו לפי ההרגלים שלכם

מטבח זה עסק לא זול, אין צורך לתכנן לפי מה שרואים במגזינים- לפעמים פתרונות יצרתיים ופשוטים יכולים לחסוך אלפי שקלים. אם אתם לא בשלנים מהוללים או מעדיפים לחיות על טייק אווי, אין צורך להשקיע כל כך הרבה כסף במטבח. ארונות במקום מגירות או מדפים במקום קלפות, הם רק כמה דרכים שבעזרתן ניתן לחסוך אלפי שקלים על פרזול במטבח.

בנוסף תכנון המגירות מבעוד מועד לפי המכישירים או הכלים הקיימים לכם בבית. ככה ניתן לנצל את כל גובה המגירה, להרוויח מקומות אחסון ולחסוך מקום במטבח

2. מלא תאורה!

אם יש משהו שלא הייתי ממליצה לחסוך בו הוא נקודות חשמל ותאורה במטבח. הדבר האחרון שתרצו לראות במטבח שהשקעתם בו כל כך הרבה כסף זה מפצלים או כבלים מסתובבים.

לא לחסוך בתאורה מעל כיריים, אזור החיתוך, כיור ותאורה מעוצבת אינטימית. האידיאל הוא להגיע ל-2 מערכות תאורה: אחת פונקציונלית ואחת אווירתית.

3. המשולש הקדוש

מיקומים נכונים ליצירת רצף עבודה נכון ונוח. אז הנוסחא הנכונה הולכת כך:

מקרר-> מקום להניח את מה שהוצאנו מהמקרר-> כיור (עיבוד חומרי הגלם)-> אזור חיתוך והכנה-> כיריים/אינדוקציה לבישול-> שיש נוסף כדי לצלחת ולהגיש.

כל עוד נשמור על המשולש הקדוש בין מקרר, כיור וכריים אנחנו נעבוד ביתר נוחות ובכמה שפחות מאמץ.

4. מיקום הכריים/ אינדוקציה

המחשבה הרווחת (והמוטעית) היא לשים את הכריים מתחת לחלון כדי שריח הבישולים יצא החוצה. בגדול המחשבה נכונה, אבל רק אם בא לכם לנקות שמן ושומנים מהחלון ומהוילון מעליו. ממליצה על למקם את הכריים כן קרוב לחלון אבל לא בדיוק מתחת. ואם אין ברירה, נסו להגביה את החלון כמה שיותר.

כמובן שחוק זה לא חל על כולם ואם הכריים הם רק ליתר בטחון ולא משתמשים בהם הרבה אפשר למקם ביתר גמישות.

5. מיקום מדיח- מצד ימין או שמאל לכיור?

אין תשובה נכונה, מציע לעשות סימולציה ולבדוק בעצמכם מה הדרך הנוחה ביותר עבורכם.

6. שקעים

שקע המדיח מקומו בתוך ארון הכיור ולא ישירות מאחורי המדיח כדי שתיהיה גישה קלה במקרה של תקלה.

בכלל, תחשבו תמיד על נוחות בניתוק שקעים וחיבורם.

7. נוחות לפני הכל

אופנת ה"אופן ספייס" צברה תעוצה בשנים האחרונות ולא פסחה על המטבח. למרות שאני מאוד אוהבת את הסגנון העיצובי הזה, לדעתי יש התפשרויות שלא עושים.

התופעה הזאת גרמה ללקוחות אשר מעצבים מטבח לשים את התנור במיקום נמוך בארונות התחתונים ומעליו כיריים או אינדוקציה כדי לשמור כמה שיותר על מרחב פתוח ללא ארונות עליונים. כמובן שאם התנור הוא רק ליופי ואין בו הרבה שימוש זאץת החלטה נכונה, אבל אם אתם חולי אפייה או צלייה בתנור, זה רק עניין של זמן עד שהמיקום הנמוך שלו יפגע לכם בגב.

סתיו סנד
סתיו סנד

זכיתי לעסוק בתשוקה המרכזית שלי בחיים, עיצוב!
אין ספק שאם אתה אוהב משהו תמיד תעשה אותו על הצד הטוב ביותר וההמלצות מדברות בעד עצמן...

סתיו סנד
סתיו סנד

זכיתי לעסוק בתשוקה המרכזית שלי בחיים, עיצוב!
אין ספק שאם אתה אוהב משהו תמיד תעשה אותו על הצד הטוב ביותר וההמלצות מדברות בעד עצמן...

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות- כתבו לי